basvurulogoF

 

GİDEN ÖĞRENCİ DUYURULARI
ÖNEMLİ DUYURU : Başvuru yapmak istediğiniz üniversitenin kontenjanlarına ve hangi sınıflara öğrenci  kabul edeceğine bakmanız gerekmektedir. Kontenjan açılmayan bölümlere başvurmanız halinde kazanırsınız  ama gidemezsiniz ve bu durumdan Farabi Ofisi sorumlu  değildir. 

Hukuk Öğrencileri İçin : Sadece Tüm Yıllık Olan Üniversiteler Önerilir.

yeniGaziantep Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza 2015-2016 başvurularında öğrenci kabul edilmeyecektir.
yeniErciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2015-2016 akademik yılı için öğrenci kabul etmeyecektir. Sadece Türkçe Eğitimi bölümüne kontenjan verilmiştir.

 

GELEN ÖĞRENCİ DUYURULARI
yeni2015-2016 Akademik Yılı Gelen Öğrenci Kontenjan Sayıları


UYARI!

  • Tabloda belirtilmeyen bölümlere kontenjan açılmamıştır.
     
  • Kontenjan açılmayan bölümlere yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
     
  • Aşağıda belirtilmiş olan, Üniversitemizde İNGİLİZCE eğitim veren Fakülte ve Bölümlere başvuruda bulunacak öğrencilerin, YABANCI DİL belgelerini MUTLAKA Farabi Kurum Koordinatörlüğü ofisimize teslim etmeleri gerekmektedir. Dil Belgesi sunulmayan başvurular KABUL EDİLMEYECEKTİR.

 

İşletme Fakültesi (Tüm Bölümler) (B2 Seviyesinde Yabancı Dil belgesi gerekmektedir, hazırlık belgesi kabul edilmeyecektir.)
 

Bilgisayar Mühendisliği (Bilgisayar Mühendisliği) (B2 Seviyesi Yabancı Dil belgesi ve Hazırlık Belgesi Kabul Edilecektir.)
 

Fen Fakültesi (Matematik) (B2 Seviyesi Yabancı Dil Belgesi ve Hazırlık Belgesi Kabul Edilecektir.)
 

Buca Eğitim Fakültesi (Almanca Öğretmenliği, Fransızca Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği) (B2 Seviyesi Yabancı Dil Belgesi ve Hazırlık Belgesi Kabul Edilecektir.)

 

farabiduyuru

 

farabiduyuru2

 

 

yildiz DEĞİŞİM PROGRAMLARI TANITIM SUNUMLARI

FARABİ SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ.

ONLINE SİSTEM  SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ.

yildiz Başvuru sistemine üye olabilmeniz için “DEU Öğrenci E-posta” adresinizin aktif olması gerekmektedir.

 DEU e-posta adresinizi aktive etmek için tıklayınız.