Yaz Okulu

Fakültemizde 2016-2017 Öğretim yılı yaz okulu kayıt işlemleri http://kayit.deu.edu.tr sitesi üzerinden yapılacaktır. Kayıt işleminin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 1. Kayıtlar; Kesin kayıt : 03 - 05 Temmuz 2017 tarihleri arasında olmak üzere internet aracılığı ile yapılacak olup, kapanacak derslerin yerine ders seçimi 06 - 07 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır
 2. Öğrencilerimizin mutlaka kullanıcı adı ve şifrelerini kullanmaları gerekmektedir.

  Kullanıcı adı: numaranız@deu.edu.tr

  şifre : Daha önce değiştirmediyseniz doğum tarihinizdir. şifrenizle ilgili bir sorun yaşamanız durumunda Fakültemiz Öğrenci İşleri Birimi ile iletişime geçiniz.

  Fakültei dışından yaz okuluna başvurmak isteyen öğrenciler aşağıdaki şekilde yaz okuluna kayıt yaptırabilirler.

  Kullanıcı adı : yazokulu@ogr.deu.edu.tr

  şifre : yazokulu

  Yeni kullanıcı oluşturma formuna istenilen bilgileri girerek, kendisine bir öğrenci numarası (Örneğin, 3006000102), kullanıcı adı (Örneğin, 3006000102@ogr.deu.edu.tr ) ve şifre verilir. Öğrenci aldığı kullanıcı adı ve şifresini kullanarak http://kayit.deu.edu.tr sitesine giriş yapar.

 3. Yaz Okulu kesin kayıt ücretleri İŞ Bankasının herhangi bir Şubesinden Öğrenci numarası (Dışarıdan gelen öğrenciler de yeni aldıkları öğrenci numarası ile) ile yaz okulu ders ücreti olduğu belirtilerek yatırılacaktır.
 4. Internet üzerinden yaz okuluna kayıt işlemi aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.
  1. Üniversitemiz dönemlik ders kayıt adresi olan http://kayit.deu.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girilecektir. Kullanıcı adınızda numaranızdan sonra sağ tarafta bulunan e-posta sunucusunda öğrenci olduğunuzu belirten @ogr.deu.edu.tr seçeneğini doğru olarak seçtiğinizden emin olunuz.
   Fakülte dışından yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler almış oldukları kullanıcı adı ve şifresini kullanarak http://kayit.deu.edu.tr sitesine giriş yaparlar.
  2. Yaz okulunda açılacak dersler çakışma olmayacak şekilde seçilecek ve kayıt tamamlanacaktır. Sistem tarafından seçilen derslere ait ücret öğrenciye çıkarılacaktır. Öğrenci yaz okulu ücretini yatırdığında sistem otomatik olarak kaydı onaylayacaktır.
  3. Üniversitemiz Yaz Öğretimi Yönetmeliği’nin 9.maddesi uyarınca tüm öğrenciler 12 (oniki) Ders saati geçmemek üzere 3 (üç) ders alabilirler.

    - Hak donduran öğrenciler, haklarının saklı tutulduğu yarıyılların derslerini yaz öğretiminde alamazlar

    - 1.80 not ortalamasını tutturamayan öğrenciler sadece başarısız oldukları dersleri ve not yükseltmek amacıyla bulunduğu yarıyıl ve alt yarıyıllardaki dersleri alabilirler.

 5. Herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda öğrenci işleri memuruna samed.tucay@deu.edu.tr veya osman.yavuz@deu.edu.tr e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.
Son güncelleme: 30.05.2017 11:44