AKDENİZ YAŞAM.com        AKTÜEL HABER SİTESİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Bayrak

Gazeteler

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Zaman

DERGİ 3.SAYI

 

FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ

Hakan Ateş / Yazıyor

 

TURİZMİN BAŞKENTİ

SİVAS GÜLER SUCUKLARI

DERGİ 2.SAYI

Coğrafyacılar Kemer'e Geliyor

Coğrafyacılar Kemer'e Geliyor

Tarih 27 Mayıs 2010, 06:52 Editör Hakan Ateş

2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumu 2 - 5 Haziran 2010 tarihinde Kemer Rose Residence Beach Otel'de gerçekleştirilecek.

 
GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu'nda fiziki ve beşeri coğrafya, ekoloji, çevre konuları ile ilgili bilim insanları, araştırmacılar bir araya gelecek, deneyim ve araştırma sonuçlarını paylaşarak, uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirecekler. Sempozyumda, kabul edilen özetler "Özetler Kitabı"nda, tam metin çalışmalar ise "Proceedings" te katılımcılara sunulacak. Sempozyuma onur konuğu olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzün’ün yanı sıra Amerika, Almanya,Belçika,Mısır, Yunanistan, Fransa,Romanya,İrlanda,İsrail, ve İran gibi çok sayıda ülkeden  bilim adamı sempozyuma katılacak.
 
Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege yaptığı açıklamasında, “ Rose Hotels olarak 2- 5 Haziran 2010 tarihinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumuna ev sahipliği yapacağız. Bu konuda dünyanın dört bir yanından bilim adamını otelimizde ve Kemer’de ağırlayacağız. Sempozyuma hazırız ve onlara en iyi şekilde ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz.” dedi.
 
Sempozyumda hangi konular işlenecek?
 
Kemer Rose Residence Beach Otel’de gerçekleştirilecek olan GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu'nda afetler , Akdeniz Ekosistemleri, arazi bozulması, arazi kullanımı, arazi örtüsü değişimi, antroposen, beşeri ve kültürel coğrafya , biyocoğrafya, biyoçeşitlilik, coğrafi bilgi bilimi, coğrafyanın tarihi ve felsefesi, ekosistemler ,çevre eğitimi, çevre-insan etkileşimi,çölleşme, dağ ortamları,entegre havza yönetimi, iklim ve iklim değişikliği, jeomorfoloji, kıyı kullanım ve idaresi , kültürel ekoloji, paleoçevre, siyasi coğrafya, sulak alanlar, sürdürülebilir arazi kullanımı, şehir coğrafyası,sular coğrafyası vejetasyon, tarihi coğrafya,turizm, ekoturizm, geoturizm, toprak coğrafyası ve uzaktan algılama konuları işlenecek.
 
Sempozyum sonrası Akdeniz ekosistemlerini kapsayacak geziler organize edilecek.
 
Sempozyum sonrasında 3 gezi düzenlenecek ve bunlardan ikisi 5 Haziran 2010 tarihinde Antalya ve yakın çevresini, diğeri ise Akdeniz Ekosistemlerini (doğal ve kültürel) kapsayacak. 6-8 Haziran 2010 tarihlerinde yabancı ve Türk bilim insanlarından oluşan "Akdeniz Ekosistemleri Çalışma Grubu" arazi uygulama gezisi yaparlarken, çalışma güzergahı boyunca; Akdeniz ekosistemlerini oluşturan öğeler analiz edilerek, jeolojik, jeomorfolojik, iklim, toprak özellikleri, bitki formasyonları, karst jeomorfolojisi, toprak-anakaya-bitki örtüsü-yerşekilleri arasındaki ilişkiler, arazi kullanımı, arazi bozulması, erozyon, çölleşme, çevresel değişim, antropojenik etkiler, doğal ortam bozulması, doğal ortam-insan etkileşimi, turizm, tarım, yerleşim, göçebelik ve kültürel faktörler incelenecek.

 

KEMER

Halil ÖNCÜ

Bu haber 16 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TURİZM

'Güllük' Değişecek!

'Güllük' Değişecek! Güllük esnafı Akaydın'ı bağrına bastı. Güllük Caddesi esnafını ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı...

Rus Kültür Günleri Yarın Başlıyor

Rus Kültür Günleri Yarın Başlıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, 11 -13 Haziran tarihleri arasında Rus Kültür Günleri düzenleyecek.
4 Eylül Belediyespor 3.Ligde09 Haziran 2010

Son Dakika

ANKET

Antalya turizmini canlandırmak için neler yapılmalı?


Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

KAMERA ÇEKİMLERİ

ÇAPA HASTANESİ

DERGİ 1.SAYI

 

KARADENİZ YAŞAM

BMW X6

DOĞUŞ ÇAY

DUYURU

www.Akdeniz Yaşam.com / ATEŞ REKLAM Kuruluşudur. 2010
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi