10 Haziran 2010 Perşembe  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
54.305
DOLAR
1,5995
EURO
1,9225
ALTIN
422,94
HAVA DURUMU
İzmir 21 / 31 °C
İstanbul 19 / 26 °C
Antalya 22 / 25 °C
Ankara 14 / 28 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ROSE HOTELS COĞRAFYACILARI AĞIRLIYOR

ROSE HOTELS COĞRAFYACILARI AĞIRLIYOR
2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumu 2 - 5 Haziran 2010 tarihinde Kemer Rose Residence Beach Otel'de gerçekleştirilecek
25 Mayıs 2010 / 11:49

TURİZMİN SESİ-Halil ÖNCÜ-KEMER


GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu'nda fiziki ve beşeri coğrafya, ekoloji, çevre konuları ile ilgili bilim insanları, araştırmacılar bir araya gelecek, deneyim ve araştırma sonuçlarını paylaşarak, uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirecekler. Sempozyumda, kabul edilen özetler "Özetler Kitabı"nda, tam metin çalışmalar ise "Proceedings" te katılımcılara sunulacak. Sempozyuma onur konuğu olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzün'ün yanı sıra Amerika, Almanya,Belçika,Mısır, Yunanistan, Fransa,Romanya,İrlanda,İsrail, ve İran gibi çok sayıda ülkeden bilim adamı sempozyuma katılacak.

Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege yaptığı açıklamasında, “ Rose Hotels olarak 2- 5 Haziran 2010 tarihinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumuna ev sahipliği yapacağız. Bu konuda dünyanın dört bir yanından bilim adamını otelimizde ve Kemer'de ağırlayacağız. Sempozyuma hazırız ve onlara en iyi şekilde ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz.” dedi.

Sempozyumda hangi konular işlenecek?
Kemer Rose Residence Beach Otel'de gerçekleştirilecek olan GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu'nda afetler , Akdeniz Ekosistemleri, arazi bozulması, arazi kullanımı, arazi örtüsü değişimi, antroposen, beşeri ve kültürel coğrafya , biyocoğrafya, biyoçeşitlilik, coğrafi bilgi bilimi, coğrafyanın tarihi ve felsefesi, ekosistemler ,çevre eğitimi, çevre-insan etkileşimi,çölleşme, dağ ortamları,entegre havza yönetimi, iklim ve iklim değişikliği, jeomorfoloji, kıyı kullanım ve idaresi , kültürel ekoloji, paleoçevre, siyasi coğrafya, sulak alanlar, sürdürülebilir arazi kullanımı, şehir coğrafyası,sular coğrafyası vejetasyon, tarihi coğrafya,turizm, ekoturizm, geoturizm, toprak coğrafyası ve uzaktan algılama konuları işlenecek.
Sempozyum sonrası Akdeniz ekosistemlerini kapsayacak geziler organize edilecek.

Sempozyum sonrasında 3 gezi düzenlenecek ve bunlardan ikisi 5 Haziran 2010 tarihinde Antalya ve yakın çevresini, diğeri ise Akdeniz Ekosistemlerini (doğal ve kültürel) kapsayacak. 6-8 Haziran 2010 tarihlerinde yabancı ve Türk bilim insanlarından oluşan "Akdeniz Ekosistemleri Çalışma Grubu" arazi uygulama gezisi yaparlarken, çalışma güzergahı boyunca; Akdeniz ekosistemlerini oluşturan öğeler analiz edilerek, jeolojik, jeomorfolojik, iklim, toprak özellikleri, bitki formasyonları, karst jeomorfolojisi, toprak-anakaya-bitki örtüsü-yerşekilleri arasındaki ilişkiler, arazi kullanımı, arazi bozulması, erozyon, çölleşme, çevresel değişim, antropojenik etkiler, doğal ortam bozulması, doğal ortam-insan etkileşimi, turizm, tarım, yerleşim, göçebelik ve kültürel faktörler incelenecek.

Bu haber toplam 177 defa okunmuştur

Etiket(ler): Kemer Rose Residence Beach,GEOMED 2010

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
HANGİ OTELE GİDİLİR?
HANGİ OTELE GİDİLİR?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri