Bugün : 10 Haziran 2010 Perşembe
Abd Doları 1,482 Bakırköy /
Euro 1,9755 Beşiktaş /
Altın 56,3 Kadıköy /
Ana Sayfa Güncel Siyaset Dünya Spor Eğitim Sağlık Teknoloji Magazin Kültür & Sanat Medya Tüm Haberler
 
ROSE HOTELS COĞRAFYACILARI AĞIRLIYOR
25.05.2010 12:14
2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumu 2 - 5 Haziran 2010 tarihinde Kemer Rose Residence Beach Otel´de gerçekleştirilecek
GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu´nda fiziki ve beşeri coğrafya, ekoloji, çevre konuları ile ilgili bilim insanları, araştırmacılar bir araya gelecek, deneyim ve araştırma sonuçlarını paylaşarak, uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirecekler. Sempozyumda, kabul edilen özetler "Özetler Kitabı"nda, tam metin çalışmalar ise "Proceedings" te katılımcılara sunulacak. Sempozyuma onur konuğu olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzün´ün yanı sıra Amerika, Almanya,Belçika,Mısır, Yunanistan, Fransa,Romanya,İrlanda,İsrail, ve İran gibi çok sayıda ülkeden bilim adamı sempozyuma katılacak.
Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege yaptığı açıklamasında, “ Rose Hotels olarak 2- 5 Haziran 2010 tarihinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumuna ev sahipliği yapacağız. Bu konuda dünyanın dört bir yanından bilim adamını otelimizde ve Kemer´de ağırlayacağız. Sempozyuma hazırız ve onlara en iyi şekilde ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz.” dedi.

Sempozyumda hangi konular işlenecek? 
Kemer Rose Residence Beach Otel´de gerçekleştirilecek olan GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu´nda afetler , Akdeniz Ekosistemleri, arazi bozulması, arazi kullanımı, arazi örtüsü değişimi, antroposen, beşeri ve kültürel coğrafya , biyocoğrafya, biyoçeşitlilik, coğrafi bilgi bilimi, coğrafyanın tarihi ve felsefesi, ekosistemler ,çevre eğitimi, çevre-insan etkileşimi,çölleşme, dağ ortamları,entegre havza yönetimi, iklim ve iklim değişikliği, jeomorfoloji, kıyı kullanım ve idaresi , kültürel ekoloji, paleoçevre, siyasi coğrafya, sulak alanlar, sürdürülebilir arazi kullanımı, şehir coğrafyası,sular coğrafyası vejetasyon, tarihi coğrafya,turizm, ekoturizm, geoturizm, toprak coğrafyası ve uzaktan algılama konuları işlenecek. 
Sempozyum sonrası Akdeniz ekosistemlerini kapsayacak geziler organize edilecek.

Sempozyum sonrasında 3 gezi düzenlenecek ve bunlardan ikisi 5 Haziran 2010 tarihinde Antalya ve yakın çevresini, diğeri ise Akdeniz Ekosistemlerini (doğal ve kültürel) kapsayacak. 6-8 Haziran 2010 tarihlerinde yabancı ve Türk bilim insanlarından oluşan "Akdeniz Ekosistemleri Çalışma Grubu" arazi uygulama gezisi yaparlarken, çalışma güzergahı boyunca; Akdeniz ekosistemlerini oluşturan öğeler analiz edilerek, jeolojik, jeomorfolojik, iklim, toprak özellikleri, bitki formasyonları, karst jeomorfolojisi, toprak-anakaya-bitki örtüsü-yerşekilleri arasındaki ilişkiler, arazi kullanımı, arazi bozulması, erozyon, çölleşme, çevresel değişim, antropojenik etkiler, doğal ortam bozulması, doğal ortam-insan etkileşimi, turizm, tarım, yerleşim, göçebelik ve kültürel faktörler incelenecek.


Zeliha Kaya
Kaynak : turizminsesi


Bu haberi sizden önce 715 kişi okudu...
Yorum Yaz Arkadaşına Gönder Sayfayı Yazdır Sayfa Başı
Diğer Haberler Oy Verin
İsrailli turistlere "geri dön!" çağrısı
Sezen Aksu en büyük hayalini gerçekleştirdi
ROSE HOTELS COĞRAFYACILARI AĞIRLIYOR
Denizden Gelen Moskova yolcusu
Uçan Süpürge"de ödüller belli oldu
 Toplam 1 Kişi Oy Kullandı. 
  
Yorumlar
Yorum Yaz

Anket
İstanbul'da en çok beğendiğiniz alışveriş merkezi hangisi?
Astoria 6,30%
Akmerkez 13,45%
Cevahir 40,76%
Capitol 6,72%
City's 2,10%
Galleria 5,88%
İstinye Park 12,61%
Kanyon 7,56%
Profilo 4,62%
Diğer Anketler  
Gazeteler      
Linkler    
   Anasayfam Yap!
   Favorilerime Ekle
   E-Mail Listesi