Bugün: 21.06.2010 Son Güncelleme: 21:08
 


Diger Bölümler :

 

Lüzumlu Bilgiler :

 

Bugünkü
Gazetede Ara:YENİ AÇILAN TESİSLER

GRANADA LUXURY RESORT & SPA


Detay İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

 
Rose Hotels, GEOMED 2010’un ev sahibi

2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumu 2 - 5 Haziran 2010 tarihinde Kemer Rose Residence Beach Otel’de gerçekleştirilecek.

GEOMED 2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu'nd a fiziki ve beşeri coğrafya, ekoloji, çevre konuları ile ilgili bilim insanları, araştırmacılar bir araya gelecek, deneyim ve araştırma sonuçlarını paylaşarak, uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirecekler.

Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege yaptığı açıklamasında, “Rose Hotels olarak 2- 5 Haziran 2010 tarihinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumuna ev sahipliği yapacağız. Bu konuda dünyanın dört bir yanından bilim adamını otelimizde ve Kemer’de ağırlayacağız. Sempozyuma hazırız ve onlara en iyi şekilde ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz” dedi.

 

Kemer Rose Residence Beach Otel’de gerçekleştirilecek olan GEOMED 2010 - İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu'nda afetler , Akdeniz Ekosistemleri, arazi bozulması, arazi kullanımı, arazi örtüsü değişimi, antroposen, beşeri ve kültürel coğrafya , biyocoğrafya, biyoçeşitlilik, coğrafi bilgi bilimi, coğrafyanın tarihi ve felsefesi, ekosistemler ,çevre eğitimi, çevre-insan etkileşimi,çölleşme, dağ ortamları,entegre havza yönetimi, iklim ve iklim değişikliği, jeomorfoloji, kıyı kullanım ve idaresi , kültürel ekoloji, paleoçevre, siyasi coğrafya, sulak alanlar, sürdürülebilir arazi kullanımı, şehir coğraf yası,sular coğrafyası vejetasyon, tarihi coğrafya,turizm, ekoturizm, geoturizm, toprak coğrafyası ve uzaktan algılama konuları işlenecek.

 

Sempozyum sonrası Akdeniz ekosistemlerini kapsayacak geziler organize edilecek.

Sempozyum sonrasında 3 gezi düzenlenecek ve bunlardan ikisi 5 Haziran 2010 tarihinde Antalya ve yakın çevresini, diğeri ise Akdeniz Ekosistemlerini (doğal ve kültürel) kapsayacak.

6-8 Haziran 2010 tarihlerinde yabancı ve Türk bilim insanlarından oluşan "Akdeniz Ekosistemleri Çalışma Grubu" arazi uygulama gezisi yaparlarken, çalışma güzergahı boyunca; Akdeniz ekosistemlerini oluşturan öğeler analiz edilerek, jeolojik, jeomorfolojik, iklim, toprak özellikleri, bitki formasyonları, karst jeomorfolojisi, toprak-anakaya-bitki örtüsü-yerşekilleri arasındaki ilişkiler, arazi kullanımı, arazi bozulması, erozyon, çölleşme, çevresel değişim, antropojenik etkiler, doğal ortam bozulması, d oğal ortam-insan etkileşimi, turizm, tarım, yerleşim, göçebelik ve kültürel faktörler incelenecek.

(Halil ÖNCÜ-KEMER)


Haber Girişi: 25/05/2010 08:56:53

Habere yorum yaz
Haberi arkadaşına gönder


NİZAMETTİN  ŞEN
Makale
BARAN DİYOR Kİ…

Turizmde ne zaman işler iyi oluyor terör o zaman mı artıyor? Yoksa terör azalınca, turizmde işler iyi olmaya başlıyor ve tekrar terör mü hızlandırılıyor? Ama sonuç hiç değişmiyor terörizmle, turizm hi
Tunç Müstecaplıoğlu
Makale
SİZE İLHAN ABİ DİYEBİLİR MİYİM ?

UFUK SÖNMEZGÜL
Yorum
BİREBİR PAZARLAMANIN ÖNEMİ (ONE TO ONE MARKETING)

İnternet çılgınlığının yaşandığı son yıllarda online satışların ön plana çıkmasıyla geri planda kalan yüz yüze ve birebir ilişkilerle yapılan, güven veren satış modeli artık...
Aylin Özkan
Makale
TURİZM HERŞEYE RAĞMEN AYAKTA KALMALI

Akdeniz'de yaşanan sıcak gelişmeler, papazın öldürülmesi, 17 konuğun ölümüyle sonuçlanan otobüs kazası hepsi doğru, ama Türkiye tatile gitmeye korkulacak ülke değil.

Etstur
Binin üzerinde tesis seçeneği sunan Etstur,
tatil seçiminizi kolaylaştırıyor.

İŞLETME BELGELİ OTELLER VE İŞLETMELER

TÜRKİYE'DE FAALİYETTE OLAN İŞLETME BELGELİ TESİS VE İŞLETMELER

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi tuttuğu işletme belgeli tesisler listesini sonunda açıkladı.

2010 FUAR TAKVİMİ

BAKANLIĞIN 2010'DA YURTDIŞINDA KATILACAĞI FUARLAR

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2010 yılında yurtdışında katılacağı topam 142 turizm fuarının listesi...

RESORT DERGİSİ

Seyahat Endüstrisi ve Turizm Dergisi: RESORT

Turizm ve Seyahat Endüstrisi Dergisi RESORT, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) ve turizm yayıncısı Ekin Grubu tarafından birlikte ayda bir yayımlanıyor...