Açılması Planlanan Doktora Programlarına İlişkin Bilgilendirme

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü, 2014-2015 Öğretim yılında üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Psikoloji alanında doktora programı açmayı planlamaktadır. Aşağıda verilen ders öğretim planı ile Üniversitemizin Senatosu tarafından onaylanan doktora programımızın, YÖK tarafından yapılan değerlendirme sürecinin tamamlanması halinde 2014-2015 öğretim yılı Güz yarıyılında öğrenci alımına başlaması öngörülmektedir. Önerilen doktora programı %30 İngilizce’dir. Ayrıca program, Sosyal Psikoloji ve Klinik Psikoloji alt alanlarına dair iki modülden oluşmaktadır.

Açılacak Yüksek Lisans Programlarına İlişkin Duyuru - Güncellendi!

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2014-2015 öğretim yılı güz yarıyılında yüksek lisans programına öğrenci alacaktır. Öğrenci alımları iki ayrı alanda yapılacaktır: Sosyal Psikoloji ve Klinik Psikoloji. Sosyal Psikoloji alanı için öğrenci kontenjanı 5, Klinik Psikoloji için 6 olarak belirlenmiştir. Aşağıda ders çizelgeleri verilen programlara başvuracak adaylar için ön kayıtlar 15 Temmuz-08 Ağustos tarihleri arasında üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yapılacaktır.

Dekanlık Bursu sonuçları

Fakültemiz Dekanlığının lisans öğrencilerine yönelik burs başvuruları değerlendirilmiş ve burs almaya hak kazanan öğrencilerimize gerekli duyuru yapılmıştır. İlgili burs sadece lisans eğitimlerine başlayan öğrencileri kapsadığından, Hazırlık sınıfında okuyan psikoloji öğrencilerimizin başvurularının değerlendirmeye alınmadığını üzülerek bildiririz.

Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Türkçe Sınav Tarihleri

Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı tarafından, Türkiye'de eğitim görecek yabancı uyruklu öğrencilerin Türkçe bilgilerinin ölçülmesine yönelik Türkçe Yeterlilik Sınavı (TYS) her yılın Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında yapılacaktır. En yakın tarihli TYS sınavı 18 Ocak 2014 tarihinde Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde yapılacaktır. 

İzmir Üniversitesi Psikoloji Seminerleri

Tarih: 13.12.2013 Cuma

Saat: 13.30

Yer: İzmir Üniversitesi 7. Kat Çok Amaçlı Salon

İzmir Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nün düzenlediği “Psikoloji Seminerleri” kapsamında, Türk Psikologlar Derneği İzmir Şube Başkanı Ayperi Öziş, “Türkiye’de Psikolojinin Güncel Durumu: Yasalar, Etik, Meslek Örgütü ve Uygulamalar” başlıklı bir konuşma yapacaktır.

 

Sayfalar