İzmir Psikoloji Günleri

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü koordinatörlüğünde düzenlenen İzmir Psikoloji Günleri 02-03 Mayıs 2015 tarihlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM 75. Yıl Amfisi'nde gerçekleşecektir. Tüm psikoloji camiası etkinliğimize davetlidir.

İki gün boyunca çeşitli sunumlarla sürecek etkinliğin programı aşağıdadır.

Özgecan’ın anısına en derin saygılarımızla...

Gencecik bir psikoloji öğrencisi olan Özgecan’ın hunharca öldürülmesinin ardından tüm psikoloji camiası olarak yastayız. Ailesinin acısını yürekten hissediyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji bölümü olarak kadına yönelik şiddetin topraklarımızdan silinmesi adına üstümüze düşen görev ve sorumlulukların farkındayız. Bu sorumluluk bilinciyle, bilimsel ve eğitsel anlamda kadın-erkek eşitliği mücadelemizi  yükselterek sürdüreceğiz, Özgecan’a sözümüzdür.

Hepimizin başı sağolsun,

Dokuz Eylül Üniversitesi

Psikoloji Bölümü

Ders Değerlendirme Anketi

 Öğrencilerin almış oldukları dersleri değerlendirmeleri için Psikoloji Bölümü bünyesinde bir anket hazırlanmıştır. Öğrencilerin okul sistemindeki mail adreslerine ankete ulaşmak için ihtiyaç duyacakları linkler gönderilmiştir. Katılımcıların gizliliği güvence altına alınmış olup, doldurulan anketler sisteme anonim olarak geri dönecektir. Tüm öğrencilerimizin ankete katılımını rica ederiz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Doktora Programı - Güncellenmiştir!

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü olarak, 2014-2015 öğretim yılı için Psikoloji alanında doktora programı açmak üzere YÖK'e yaptığımız başvuru kabul edilmiştir. Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yürütülecek Psikoloji Doktora Programının ders planına ana menüden doktora linki aracılığı ile ulaşılabilir. Psikoloji Doktora Programı %30 İngilizce’dir. Ayrıca program, Sosyal Psikoloji, Klinik Psikoloji ve Deneysel Psikoloji alt alanlarına dair üç modülden oluşmaktadır.

Yüksek Lisans Programlarına İlişkin Duyuru

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2014-2015 öğretim yılı güz yarıyılında yüksek lisans programına öğrenci alacaktır. Öğrenci alımları iki ayrı alanda yapılacaktır: Sosyal Psikoloji ve Klinik Psikoloji. Sosyal Psikoloji alanı için öğrenci kontenjanı 5, Klinik Psikoloji için 6 olarak belirlenmiştir. Aşağıda ders çizelgeleri verilen programlara başvuracak adaylar için ön kayıtlar 15 Temmuz-08 Ağustos tarihleri arasında üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yapılacaktır.

Dekanlık Bursu sonuçları

Fakültemiz Dekanlığının lisans öğrencilerine yönelik burs başvuruları değerlendirilmiş ve burs almaya hak kazanan öğrencilerimize gerekli duyuru yapılmıştır. İlgili burs sadece lisans eğitimlerine başlayan öğrencileri kapsadığından, Hazırlık sınıfında okuyan psikoloji öğrencilerimizin başvurularının değerlendirmeye alınmadığını üzülerek bildiririz.

Sayfalar