Özel Öğrenci Statüsündekiler İçin Duyuru

 Ders kayıtları sürecinde uyulması gereken kurallar aşağıda listelenmiştir.

Öğrencinin intibak edildiği dönemden önceki her dönem için 30 AKTS'lik dersi başarılı şekilde vermiş olması gerekmektedir.

3. Sınıfa yerleşen öğrenciler için 120 AKTS, 4. Sınıfa yerleşen öğrenciler için 180 AKTS'lik geçmiş dönem dersleri başarılı durumda ise,

Kendi ders programlarındaki derslerden 30 AKTS'ye denk şekilde ders seçmeleri gerekmektedir.

Yüksek Lisans ve Doktora Programı Yazılı ve Sözlü Sınavları

                Psikoloji Anabilim Dalı’ndaki yüksek lisans ve doktora programlarına yönelik sınav şekli ve tarihleri Sosyal Bilimler Enstitüsünün internet sayfasında duyurulmuştur. Bölümümüzde yapılacak yazılı ve sözlü sınav uygulamaları şöyle olacaktır:

  • Yüksek lisans başvuruları

 - Yazılı bilim sınavı, 15 Eylül 2015 saat 09:30’da üniversitemiz Tınaztepe Kampüsü Edebiyat Fakültesi B Blok 4. Kattaki Psikoloji Bölümü sınıflarında yapılacaktır (klinik ve sosyal psikoloji alan başvuruları bir arada olmak üzere).

Yüksek Lisans ve Doktora Programları başvuru takvimi belirlenmiştir

Bölümümüzde 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Genel Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora programları açılacaktır. Lisansüstü eğitim programlarımız, klinik ve sosyal modüllerde olacaktır ve eğitim dili, % 30 oranında İngilizce’dir. Bu alanlarda belirli sayıda ders almak, aldığı derslerde başarılı olmak ve tez konusunun alanla ilgili olması gibi koşulları sağlayan öğrencilere diplomanın yanı sıra Alan Yönelim Belgesi verilecektir.

Sayfalar