Program
GFZ-UNESCO 2010 Izmir Bölümü “Kuvvetli Yer Hareketi deprem verilerinin doğrudan ve dolaylı etkileri, Mikrobölgeleme, Ağ ölçümleri” ağırlıklı olacaktır. İlgili program hem bu sayfada, hem de aşağıdaki linkte görülebilir:
http://www.gfz-potsdam.de/portal/part/sec21;jsessionid=4ED09E3F26BE2B6D38CC15A7172978DC?locale=en
10 Ekim 2010 Pazar
Kurs ekibinin, Ankara’dan hareketle Kızıldere Jeotermal Sahası ziyaretini takiben İzmir’e Ulaşımı
11 Ekim 2010 Pazartesi
09.00 - 10.00
H. SÖZBİLİR, G.ÇİFÇİ, O. POLAT
DEÜ’de Yerbilimleri
10:00 – 11:00
5.1 P.-Y. BARD
Yersarsıntısı zemin etkileri. Giriş: Yüzey topoğrafyasının etkisi
11:15 – 12:30
5.2 P.-Y. BARD
Yumuşak yüzey katmanlarının etkisi
13:30 – 15:00
5.3 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-I
15:30 – 17:00
5.4 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-II
12 Ekim 2010 Salı
09:00 – 10:30
5.5 P.-Y. BARD
Zemin etkilerinin kestirilmesi: Aletsel, sayısal, kuramsal
10:45 – 12:15
5.6 P.-Y. BARD
Zemin etkilerinin kestirilmesinde mikrotremor kayıtlarının kullanımı
14:00 – 15:30
5.7 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-III
16:00 – 17:30
5.8 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-IV
13 Ekim 2010 Çarşamba
09:00 – 10:30
5.9 P.-Y. BARD
Sıvılaşma: Temel fiziksel bilinmeyenler ve sıvılaşma potansiyelinin kestirilmesindeki işlemler
10:45 – 12:15
5.10 P.-Y. BARD
Sıvılaşma: Temel fiziksel bilinmeyenler ve sıvılaşma potansiyelinin kestirilmesindeki işlemler
14:00 – 15:30
5.11 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-III
16:00 – 17:30
5.12 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-IV
14 Ekim 2010 Perşembe
09:00 – 10:30
5.13 P.-Y. BARD
Eğim duraysızlıkları: Temel fiziği ve kestirim teknikleri
10:45 – 12:15
5.14a G. ÖZDEN
İzmir Körfez bölgesindeki alüvyal zeminlerin genel dinamik özellikleri
5.14b O. POLAT
İzmitNET kuvvetli yer hareketi deprem istasyonları için zemin etkileri
14:00 – 15:30
5.15 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-III
16:00 – 17:30
5.16 S. PAROLAI, D. BINDI, M. PICOZZI
Aletsel Mikrobölgeleme-IV
15 Ekim 2010 Cuma
Yarım ½ Gün
8:30 – 12:00
Katılımcılar sabahleyin, belli konuları araştırmak için çalışma grupları oluşturacaklardır: (Katılımcılar, konuları kendi ilgi alanlarına göre seçeceklerdir)
- Mikrobölgelemede Ağ Yöntemleri (M. Picozzi)
- Mikrobölgeleme (P.Y. Bard)
- H/V ölçümleri ve yorumları (S. Parolai, O.Polat)
13:30 – 15:00
Biimsel Sunumlar (16-22)
15:30 – 17:00
Bilimsel Sunumlar (23-28)
Akşam:
19:00 – 21:00
Kültürel Sunumlar (19-23)
16 Ekim 2010 Cumartesi
Kursiyerlerin sabah 09:00’da İzmir’den ayrılışı ve İstanbul’a hareketi
Son Güncelleme (Pazartesi, 04 Ekim 2010 22:18)